منوهای نصب در پنل مدیریت

کوانتوم اسپرسو

10 دانشجو ثبت نام کرد

کوانتوم اسپرسو ( Quantum Espresso ) نیز همچون Wien2k ( آموزش وین را در “کد محاسباتی Wien2k” ببینید ) یک کد محاسبات کوانتومی است. اما این‌بار به جای رهیافت پتاسیل کامل (Full Potential) از شبه پتانسیل ( PseudoPotential ) استفاده می‌شود. در نتیجه دقت محاسبات بشدت به شبه‌پتاسیل‌هایی که استفاده می‌کنید، وابسته است. اما در غالب مواقع سرعت اجراهای بسیار سریعتر از رهیافت پتانسیل کامل است. طبق تجربیات شخصی‌ام دقت محاسبات شاید در چند ده هزارم اعشار اندکی تفاوت داشته باشد.

این کد نه تنها برای دانشجویان ارشد مناسب است، بلکه نیاز دانشجویان دکتری یا پست دکتری را نیز تامین می‌کند. با توجه به متن باز بودن این نرم‌افزار و استفاده‌ی غیرتجاری آن، مورد اقبال و توجه بسیاری از علم‌دوستان نیز هست. سالانه افراد و دانشمندان زیادی امکانات فوق‌العاده قدرتمند و پیشرفته‌ای به آن اضافه می‌کنند. این کد بسیار دقیق و قابل اعتماد است.

این کد در ایران نیز تقریبا در همه‌ی دانشگاه‌ها مورد توجه است. و مقالات بیشماری با این کد در سطح جهان ارائه شده است.

پکیج‌های زیادی در این بسته گنجانده شده است. از دینامیک مولکولی، متادینامیک، اجرای بس‌ذره‌ای و توابع وانیه گرفته تا دینامیک فونونی و طیف‌های اپتیکی پکیچ کاملی از محاسبات کوانتومی را تشکیل می‌دهد.
پیشنهاد می‌شود، بجای استفاده از کدهای سربسته و گرانقیمت که مناسب کارهای تحقیقاتی در کشور ما نیست، از کوانتوم اسپرسو استفاده کنید. چیزهایی که با این کد یاد می‌گیرید را هرگز با Wien2k و یا کدهای مشابه نخواهید آموخت. مستندات این کد آنقدر زیاد است که هر نیازی را رفع می‌کند. مزیت متن باز بودن این کدها نیز همین است. بعلاوه تمام سوالاتی که برایتان پیش خواهد آمد را نیز با یک جستجوی ساده در میلینگ لیست آن خواهید یافت.

چرا دوره آموزشی کوانتوم اسپرسو مفید است؟
نوشته‌ها درباره کوانتوم اسپرسو ( Quantum Espresso ) بسیار زیاد است. اما ویدئوهای آموزشی مناسب و در سطح پژوهشگران را در اینترنت پیدا نخواهید کرد. به علاوه نوشته‌های مربوطه نه تنها به زبان لاتین هستند، بلکه بسیار پراکنده هستند- عملا اگر خودتان بخواهید بدون کمک کسی یاد بگیرید، اگر دانشجوی باهوش و قوی‌ای باشید، حداقل دو سال زمان نیاز دارید تا حرفه‌ای شوید. بنابر درخواست برخی از دوستان و کاربران این دوره را شروع کرده‌ایم که امیدوارم مورد پسندتان باشد و از نظر علمی هم راهگشا باشد.

نقد و بررسی دوره

نامعلوم

امتیاز
  • 5 ستاره0
  • 4 ستاره0
  • 3 ستاره0
  • 2 ستاره0
  • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

شرکت در دوره990 ظرفیت باقیمانده
  • 200,000 تومان
  • 10 سال, 1 ماه
  • 1000 ظرفیت

ابزارک جستجوی پیشرفته دوره ها

تمامی حقوق برای مهارت‌گستر محفوظ است!